Zielone Laboratorium

zielone_magazyn

„Z pojedynczych gestów powstaje duży ruch. Z codziennych wyborów rodzi się cała rzeczywistość.”

Zielone Laboratorium powstało z troski i wiedzy – troski o współmieszkańców naszej planety i głębokiej wiedzy na temat sposobów tworzenia kosmetyków wysokiej jakości.

Wieloletnia praca i doświadczenie w branży kosmetycznej i farmaceutycznej połączyły się z poczuciem odpowiedzialności i misją niesioną w sercach założycielek firmy: Oli i Sylwi, dwóch sióstr, które po zdobyciu wiedzy i doświadczenia w biochemii i biotechnologii, osiadły w Jedlnie Drugim, by tam prowadzić swoja firmę.

Kosmetyki Zielonego Laboratorium są w pełni wegańskie - oznacza to, że nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają żadnych produktów odzwierzęcych.

Zawierają natomiast starannie dobrane, naturalne składniki, które gwarantują pielęgnację ciała dla najbardziej wymagających.
Ich wyjątkowa jakość wynika z drobiazgowo dopracowanych receptur, które w równym stopniu gwarantują skuteczność i przyjemność codziennego używania każdego z produktów Zielonego Laboratorium.

Każdy produkt to ogromna wiedza z chemii, biotechnologii, mikrobiologii, dermatologii i zielarstwa. Każdy kosmetyk jest wstępnie badany przez zespół specjalistów, a następnie wysyłany na testy dermatologiczne do niezależnego laboratorium.

W Zielonym Laboratorium nie ma miejsca dla PEGów, silikonów, parabenów. Kosmetyki zawierają bezpieczne, przebadane i proste bazy kosmetyczne, które nie obciążają skóry, a są jedynie nośnikiem substancji aktywnych.
Ważnym i unikatowym składnikiem wszystkich kosmetyków są naturalne i świeżo wyciskane soki owocowe i ekstrakty warzywne przygotowywane bezpośrednio przed wprowadzeniem do formulacji.

Filozofia Zielonego Laboratorium jest prosta i opiera się na trzech zasadach:

1. Produkty tylko od lokalnych wytwórców

Lokalni wytwórcy, mistrzowie w swoim fachu dostarczają do Laboratorium najlepsze polskie ekstrakty do baz kosmetycznych. Składniki aktywne nie pochodzą z odległych miejsc, to rodzime produkty z pobliskich pól i sadów. W ten sposób produkcja Laboratorium nie przyczynia się do zwiększenia ilości spalin.

2. Nie krzywdzić zwierząt

Zielone Laboratorium wspiera fundację VIVA! Akcja dla Zwierząt. 5% dochodu jest przeznaczane na wsparcie fundacji.

„Podejmując tę współpracę, chcieliśmy przede wszystkim stworzyć naszym klientom możliwość poczynienia małego kroczku w kierunku dobrej zmiany, możliwość dorzucenia swojej małej cegiełki do woreczka z odpowiedzialnym społecznie sposobem życia.

Bo pozytywna zmiana zaczyna się od małych kroczków.”

Dziewczyny są zdania, że kosmetyki powinny powstawać bez udziału składników zwierzęcych i bez ich cierpienia związanego z testami produktów. Dlatego, jeśli to tylko możliwe, wybierają składniki, które nie były testowane na zwierzętach.

3. Szacunek dla drugiego człowieka

Nie kupują surowców, co do których istnieją podejrzenia, że pochodzą z niesprawiedliwego handlu.

Weganizm to szacunek i troska. Nie ma kompromisów, ani w tworzeniu receptur, ani w wyborze środków transportu. Jest jednak miejsce na naturalną radość…bo:

„Aplikując nasz krem, to tak, jakbyś poczęstowała skórę soczystym koktajlem owocowym. Naturalna radość.
Zatem: Uśmiechnij się :)
”…

A produkty Zielonego Laboratorium znajdziecie tutaj.

 

Dodaj komentarz