Le Chatelard 1802 – Mydła marsylskie

Historia zaczyna się w 1802, w okresie panowania Napoleona Bonaparte i Republiki Francuskiej. Nazwa Le Chatelard pochodzi od małego prowansalskiego wzgórza Chatelard na obrzeżach miejscowości Saint-Auban-sur-Ouvèze. Na tym wzgórzu rodzina Montaud wybudowała w 1802 r swój dom z kamienia i dała podwaliny dla firmy mydlarskiej istniejącej do dziś.

Początkowo głównym surowcem był olejek z dzikiej lawendy, która rosła w okolicznych górach. Ale wkrótce, około 1805 roku, rodzina Montaud zaczęła sadzenie lawendy na swoich polach, by uniezależnić się od dzikiej lawendy.
Przez cały czas cała praca była wykonywana ręcznie. Dopiero pod koniec II wojny światowej pojawiły się maszyny, które pomogły w znacznym zwiększeniu produkcji.

Przez lata Chatelard koncentrowało się na produkcji i dostawie surowca dla producentów gotowych wyrobów. Punktem zwrotnym był rok 1990, kiedy firma postanowiła rozpocząć produkcję pod własną marką, w oparciu o swoją historię, doświadczenie z dwóch wieków ciężkiej pracy, miłości do Lawendy i doskonałej znajomości tej kultowej rośliny.
La Chatelard oferuje pełną gamę produktów: perfum, mydeł i wód toaletowych.
Poznajcie Mydła Marsylskie serii Le Chatelard 1802!

Czas obowiązywania kampanii

kończy się 31 grudnia